MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W PSZCZÓŁKACH

„Dzień kropki” w Pszczółkach

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

A oto wersja filmowa tej książeczki, którą dzieci mogły zobaczyć na pszczółkowym ekranie.

„Dzień kropki” stał się inspiracją do wielu zabaw nie tylko plastycznych, ale i ruchowych. Dzieci rywalizowały ze sobą, przy tym dobrze się bawiąc. Były gorące kropki, rzuty do kropkowego celu. Kto wyrzuci na kostce więcej kropek. Dzieci wykonały pracę plastyczną metodą stemplowania tworząc kolorowe, jesienne drzewko. 15 wrzesień był dla dzieci dniem kreatywnej zabawy.