MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ! BO WODA JEST SUPER!

„Mamo, tato, wolę wodę!” – to program, który prowadzony jest nieprzerwanie od 2009 roku przez Żywiec Zdrój przy wsparciu merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka.

W przedszkolu w miesiącu  grudniu prowadziłyśmy działania edukacyjne w zakresie roli wody w życiu człowieka, jej znaczenia dla naszego zdrowia oraz dla środowiska. Dzieci uczestniczące w zajęciach poznały dalsze przygody swoich rówieśników – Zosi i Krzysia, którzy wraz ze Zdrojkiem podzielili się swoją cenną wiedzą na temat wody i jej roli w życiu człowieka. Dzięki zdobytej wiedzy, każde dziecko mogło stać się Wodnym Superbohaterem. Wspólnie ze wspomnianymi bohaterami chcemy wykształcić u najmłodszych nawyk sięgania po wodę.

W tym roku, w ramach dodatkowego wsparcia dla dzieci w zdobywaniu wiedzy, organizatorzy programu przygotowali grę edukacyjną „Woda jest super”. Występuje w niej Zdrojek, który zachęca dzieci do odkrywania nowych ciekawostek o wodzie i wspiera w zdobywaniu cennej wiedzy. Gra dostępna jest na smartfony i tablety, a można ją pobrać skanując kod QR lub wchodząc na stronę: www.wodajestsuper.pl.

Opracowała: Małgorzata Korzus