MALI PALEONTOLODZY W MOTYLKACH

25 lutego w grupie Motylków obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną, dzięki której poznaliśmy historię prehistorycznych gadów, ich charakterystyczne cechy dotyczące wyglądu i sposobu odżywiania. Dzieci dowiedziały się również o pracy paleontologów, którzy odkrywają dzisiaj ich szczątki.

Przedszkolaki z zapałem wykonywały również dinusiowe zadania na komputerze. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz plastycznych związanych z tematem przewodnim. Prawdziwą atrakcją zajęć okazała się być zabawa badawcza, w której dzieci zamieniły się w prawdziwych paleontologów. Odkrywaliśmy ślady epoki Dinozaurów (zębów, pazurów, muszli, kości) poprzez rozłupywanie kamieni z masy solnej, odsłanianie szkieletów Dinozaurów poprzez grzebanie pędzelkiem w piasku. Efekty pracy w zespołach „Małych Paleontologów” sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji.