KONKURS RECYTATORSKI

26 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach odbył się konkurs recytatorski „Przyroda w poezji dla dzieci”. Celem konkursu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do wspólnych występów na scenie. Przedszkolacy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych 3- latki,4- latki oraz 5-latki. Jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania, gdyż zaangażowanie dzieci, dobór rekwizytów, interpretacja wierszy, przeszła ich najśmielsze oczekiwania.
Uczestniczka konkursu Marysia Machnik z grupy „Zajączki” zajęła I MIEJSCE prezentując wiersz Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”.
Składamy serdeczne gratulacje za osiągnięty wynik oraz serdeczne podziękowania dla rodziców za trud i ogromne zaangażowanie w przygotowanie do konkursu.