II ODCINEK Z CYKLU PSZCZÓŁKI W KUCHNI CZYLI PIECZENIE CHLEBA

W związku z tym, że 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba, Pszczółki obchodziły go trochę później – 21 października. Z tej okazji przedszkolaki dowiedziały się jak się robi chleb i wykorzystały tą wiedzę w praktyce. 😊

Dzieci z grupy Pszczółek piekły chleb. 🙂 Najpierw wsypały do miski wszystkie produkty i wyrabiały ciasto. Po nałożeniu ciasta do foremek czekały aż ono wyrośnie, bawiąc się w różne zabawy ruchowe, którym towarzyszyła piosenka „Mało nas do pieczenia chleba”. Po jego wyrośnięciu, foremki z ciastem trafiły do piekarnika, który sprawił, że chlebek upiekł się na złocisty kolor. A co było potem? Hm… A potem była pychotka 😀 czyli degustacja własnoręcznie wykonanego chlebka posmarowanego masłem. Palce lizać!!!

Przedszkolaki tym dniu spisały się na medal. 😊 Kolejny odcinek Pszczółek w Kuchni można uznać za bardzo udany i smakowity.  😊

Nasze surowe dzieło 🙂
Zabawa „Mało nas do pieczenia chleba” 🙂
Pamiątkowa fotografia z naszym chlebem 🙂