HAPPENING ,,Chcemy oddychać czystym powietrzem”.

Dnia 20 listopada przedszkolaki wzięły udział w happeningu pod hasłem ,,Chcemy oddychać czystym powietrzem”.

Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały na ten dzień plakaty i transparenty z hasłami proekologicznymi aby w jak najbardziej atrakcyjny sposób pokazać swój sprzeciw przeciwko zanieczyszczaniu powietrza. Nasi wychowankowie radośnie prezentowali swoje dzieła plastyczne w czasie przemarszu po ulicach naszej miejscowości oraz głośno i donośnie skandowali proekologiczne hasła. Głównym celem happeningu było pokazanie mieszkańcom, że młodemu pokoleniu bardzo zależy na tym, aby oddychać czystym powietrzem. Dzieciom towarzyszyła nadzieja, że ten happening przekona mieszkańców, że czyste powietrze to nasza wspólna sprawa.

Magdalena Kozarowska