GÓRNIK W GRUPIE „PSZCZÓŁKI” I „MOTYLKI”

Dnia 4 grudnia w naszym przedszkolu   pojawili się niezwykli goście – górnicy. To z okazji Święta Górnika – Barbórki – zaproszeni zostali do przedszkola, aby przybliżyć  i  poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika.  Zaproszeni górnicy przybyli w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górników. Oczywiście nasi goście pozwolili dzieciom przymierzyć górnicze czako, może w przyszłości ktoś z nich będzie go nosić naprawdę. Bardzo ciekawy, kolorowy, humorystyczny program artystyczny wzbudził wśród górników niezwykłą radość- były tańce i  piosenki oraz chłopcy przebrani za górników i dziewczynki w strojach śląskich.   Na koniec dzieci wręczyły górnikom laurki , a nasi gości obdarowali dzieci cukierkami.