DZIEŃ RÓŻOWO-SZARY

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu dzień ten należał do koloru różowego i szarego! Dziewczynki były zachwycone, trochę mniej chłopcy, ale nie przeszkadzało im to w byciu ekspertem i od tej barwy.

Dla lepszego utrwalenia różowego i szarego koloru zorganizowaliśmy w salach różowo-szary kącik tematyczny, w którym znalazła się nie tylko książka o różowym prosiaczku i plakaty na temat omawianych barw, ale również różne skarby w odcieniach różu i szarości. W dniu tym w poszczególnych grupach odbyły się także liczne quizy, konkursy, zabawy muzyczno – taneczne, zawody zręcznościowo – sportowe oraz ciekawe podróże do Królestwa Świata Dzieci.  Bawiliśmy się różową i szarą piłką, podając ją sobie na różne sposoby w kole (z rąk do rąk, turlając po podłodze, stawiając na głowie) i jednocześnie śpiewając piosenkę o kolorze różowym i szarym. Porozmawialiśmy sobie o tych barwach wybierając odpowiednie przedmioty i obrazki wśród innych, a także słuchając bajki o  „Szarym smoku i jego różowej siostrze”. Dowiedzieliśmy się skąd się bierze kolor różowy i szary i nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że wystarczy tylko pomieszać ze sobą dwie farby: czerwoną/czarną i białą! Zajączki rysowały  na tackach z kaszą manną, Żabki tańczyły z różowymi wstążkami z bibułki do muzyki J. Brahmsa Taniec węgierski, w którym różowe paski tańczyły i wirowały, wykonały także smoka z rolki po papierze toaletowym. Biedronki bawiły się chustą animacyjną i różowymi balonami, a Motylki bawiły się i tańczyły do muzyki. Jak przystało na Dzień Dziecka – nie zabrakło niespodzianek – każde dziecko otrzymało pyszną watę cukrową. Na zakończenie dzieci poznały świat widziany przez „różowe okulary”. Już wiedzą, że jest on piękny, miły i optymistyczny…. jakiego życzymy wszystkim dzieciom i rodzicom.