DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W „ZAJĄCZKACH”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji  dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przedszkolaki przechodziły przez ścieżkę sensoryczną, tunel, puszczały bańki mydlane, nawlekały makaron na nitkę, zakładały gumki na tubę. Uczestniczyły  także w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz tańczyły w parach z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami.  Radość, śmiech i głośny śpiew towarzyszyły nam przez cały ten dzień.   Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka.

Opracowała: Magdalena Kozarowska