DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Dnia 21 września obchodziliśmy najważniejsze święto każdego Przedszkolaka. W tym dniu dzieci  m.in. wykonywały ćwiczenia ruchowe przy muzyce, bawiły się balonami i kolorowymi apaszkami, rozwiązywały zagadki i quizy. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Nie mogło zabraknąć ulubionych tańców i pląsów. Dzieci z wielką radością brały udział w zabawach sensorycznych, polegających na przejściu przez kolorowe dyski sensoryczne, woreczki sensoryczne wypełnione grochem, folię bąbelkową oraz pojemnik wypełniony piłeczkami. Uczyły się zapinać klamerki na linie i łapały bańki mydlane. Zajęcia miały na celu rozwijanie koordynacji ciała, czucia głębokiego (propriocepcja), motoryki małej i dużej oraz uczyć współpracy w grupie.