DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W MOTYLKACH

W dniu 5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. W tym to właśnie dniu dzieci z grupy Motylków przyszły do przedszkola przebrane za swoją ulubioną postać z bajki, a niektóre przyniosły do przedszkola swoją ulubioną zabawkę – bajkowego bohatera.

Wszystkie przedszkolaki wzięły udział we wspólnej zabawie, której przewodziła bajka o Kopciuszku. Na początku odbył się pokaz pięknych karoc z Dyni, które dzieci wykonały wspólnie z rodzicami. Uczestnicy zabawy zaprezentowali swoje stroje i zabawki, opowiedzieli o swoich ulubionych postaciach z bajek. Później dzieci miały okazję wysłuchać w skupieniu bajki o Kopciuszku. Po czym czekały na przedszkolaki nie lada zadania do wykonania w grupach: pierwsza – miała pomóc Kopciuszkowi przebrać groch i fasolę z kaszy, druga – musiała ozdobić suknię naszej bohaterki, trzecia- ozdobić pantofelek dziewczyny, a czwarta – miała za zadanie ułożyć cały bal z puzzli. Na koniec tych pracowitych zadań dzieci musiały pomóc Kopciuszkowi generalnie posprzątać salę. Nie obyło się również bez balu, na którym Kopciuszek i Książę tańczyli z balonami. Wspólne przeżywanie tego wspaniałego dnia z pewnością przyniosło wiele niezapomnianych wrażeń. Szczególne podziękowanie składamy rodzicom za zaangażowanie się w ten szczególnie ważny dzień dla naszych pociech.