DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada dzieci z grupy Zajączków przeniosły się do Krainy Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Czarodzieja Hokusa oraz wielu innych bajkowych postaci. A wszystko za sprawą tajemniczego listu, który pojawił się w naszej sali…

Przejęte przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały treści wiadomości nadesłanej prosto z Krainy Bajek. Jej mieszkanki i mieszkańcy prosili o pomoc przy wykonaniu specjalnych zadań, które mając pomóc odczarować ich Krainę. I tak Zajączki uporządkowały atrybuty bajkowych postaci, które złośliwy Czarodziej Hokus specjalnie wymieszał, rozwiązały quiz z podziałem na drużyny, złapały Baba Jagę w popularnej zabawie „Raz, dwa trzy…”, a także pomogły Kopciuszkowi rozdzielić groch od fasoli. Na koniec każde dziecko otrzymało prezent na pamiątkę bajkowego dnia: różdżkę, którą mogło ozdobić według własnego pomysłu. Bajkowe Postaci dziękują Zajączkom za tak wielką wiedzę i zaangażowanie!