DZIEŃ POMARAŃCZOWY – fotorelacja

Za nami kolejny tematyczny dzień – Dzień Pomarańczowy, który odbył się w naszym przedszkolu 29 października. Dzieci w pomarańczowych strojach poznawały polisensorycznie warzywa i owoce: pomarańcze, mandarynki, dynie, kaki, marchewki, papryki. Było więc mierzenie, ważenie, przeliczanie, określanie zapachu, smaku, faktury, miękkości oraz rozpoznawanie z zawiązanymi oczami. Przedszkolaki mogły skosztować też pysznego ciasta w kolorze pomarańczowym, soczków (gotowych i wyciskanych samodzielnie) oraz własnoręcznie przygotowanej sałaki owocowo-warzywnej. Poznały też wagę witamin – w bajce „O księżniczce Alince i rycerzu Witaminku” oraz śmiały się oglądając przygody „Sąsiadów” z dynią i pomarańczą. Wąchały też świeczki zapachowe, próbowały czytać globalnie wyrazy, wykonywały inscenizację do piosenki „Urodziny marchewki” i zmierzyły się w zawodach sportowych, które zakończyły się remisem drużyn „Marchewek”, „Dyni” i „Pomarańczy”. Przedszkolaki wykonały też prace plastyczne: wyklejały plasteliną, malowały pomarańczową farbą (którą same „wyczarowały”), przyklejały śmieszne minki dyniom. Było wesoło, ciekawie, smakowicie i mocno pomarańczowo!