DZIEŃ PIZZY

Dzień Pizzy przypada 9 lutego. Z tej okazji przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat pizzy. Między innymi  z jakiego państwa pochodzi oraz skąd się wzięła nazwa pizzy.   Dzieci uczestniczyły w zabawach tematycznych – przeliczały kawałki pizzy, nakładały na pizze składniki wg jej rodzaju, rozwiązywały zagadki związane z pizza, łączyły w pary i szukały odpowiednich składników pizzy, układały puzzle.  Słuchaliśmy piosenki „Pogodowe ciasto” , w której dzieci uczyły się gnieść i wałkować ciasto.  Dzieci poznały  proces powstawania pizzy. Wykonały pracę plastyczną dzięki, której mogły poćwiczyć motorykę małą. Dzieci przygotowały „pizze” tym razem z masy solnej. Na początek formowały placek, malowały go farbami i naklejały na pizze składniki. Każdy przedszkolak przygotował pizzę ze składników, które najbardziej lubi.