DZIEŃ NIEBIESKI

Pomimo zimnej i niesprzyjającej aury, dzień 29. kwietnia 2016 r., czyli „Niebieski Dzień” w naszym Przedszkolu, należał  naprawdę do udanych.

Wcale nie było nam zimno ani smutno, a to za sprawą tego właśnie koloru i dnia, w którym mogliśmy się wspólnie cieszyć, bawić, śmiać i pracować. Tego dnia szukaliśmy „niebieskości” w przedszkolnym otoczeniu (co wcale nie było dla nas trudne), śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się, pokazywaliśmy niebieskie zabawki i maskotki przyniesione z domu.Tematem dominującym w tym dniu, w podejmowanych działaniach z dziećmi była woda, sposób jej wykorzystania w życiu codziennym. Dzieci przypomniały sobie na czym polega obieg wody w przyrodzie, rozwiązywały zagadki i przyporządkowywały zwierzęta i rośliny do odpowiednich środowisk: staw, jezioro, morze, ocean. Po konkursach przyszedł czas na doświadczenia  i zabawy z wodą. Dzieci sprawdzały co pływa, co tonie,  jak powstają bąbelki, układały dmuchając przez słomki małe kropelki w jedną wielka kroplę wody. W dalszej części dnia tworzyły kropelkowego ludzika wg. własnej inwencji twórczej i pomysłowości. Dzień Niebieski  i zabawy z wodą na pewno pozostanie w ich pamięci.