DZIEŃ MARCHEWKI W MOTYLKACH

Dzień marchewki obchodziliśmy w naszej grupie 4 kwietnia. W tym dniu przedszkolaki przygotowały sobie marchewkowe opaski na głowę. Celem zajęć było kształtowanie postawy prozdrowotnej poprzez zachęcanie do spożywania warzyw, poszerzenie wiedzy z zakresu tematu zdrowego odżywiania.Dzieci przeliczały marchewki według wskazówek nauczyciela. Przy piosence „Urodziny marchewki” rozwijały swoje talenty taneczne oraz muzyczne.Biegały slalomem między marchewkami,rozpoznawały marchewkę po dotyku wśród innych warzyw i owoców oraz nazywały części marchewki. Tego dnia nie zabrakło również marchewkowego soku , który wszystkim bardzo smakował.Poczęstowaliśmy tym sokiem wszystkie panie kucharki.Ten dzień w naszej grupie był bardzo marchewkowy, kolorowy i bardzo zdrowy!