DZIEŃ KROPKI W PSZCZÓŁKACH

16 września przedszkolaki z grupy Pszczółek obchodziły Dzień Kropki.

Jedna kropka, która ma wielkie znaczenie… Jest to święto, które ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz wzmacniania swojej wartości.

Wszystkie dzieci w tym dniu miały na sobie coś wyjątkowego – kropkowego 🙂 Pszczółki poznały historię Vashti – obejrzały bajkę pt. „The dot”. Opowiadała ona o dziewczynce, która nie wierzyła w swoje plastyczne możliwości. Nauczycielka przekonywała ją, że ma ogromny talent, tylko musi uwierzyć w swoje możliwości… W trakcie rozmowy dzieci z grupy Pszczółek zgodnie przyznały, że każdy z nas ma jakieś talenty. (Niektóre z nich z pewnością jeszcze nie odkryte :))))

Tego dnia pierwszym wyzwaniem dla dzieci było kodowanie na dywanie tzw. „Kropka leci”, szukaliśmy też swoich cząstek kropek – par, tworząc kropeczki. W sali ponadto ukryte były małe niepozorne kropki, które nie umknęły uwadze naszych dzieci. Na koniec każde dziecko stworzyło swoją własną autorską kropkę za pomocą różnych narzędzi malarskich (korka, gąbki, pędzelka i palców). Oczywiście za tak wyjątkową zabawę czekały na dzieci dyplomiki. Kropkowy dzień z pewnością pozostanie długo w pamięci Pszczółek 😊