DZIEŃ KREDKI W GRUPIE „ZAJĄCZKI”

22  listopada obchodziliśmy Dzień Kredki.

Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole… Za jej pomocą mogą wyrazić to co myślą, czują i o czym marzą. Jak obchodziliśmy Dzień Kredki? „Zajączki”  tego dnia miały okazję na zajęciach obejrzeć różne rodzaje kredek, wysłuchały również wierszyka o kredkach. Dzień kredki był również okazją do poznawania kolorów. Dzieci wyszukiwały spośród obrazków tylko te, które są w danym kolorze.  Wysłuchaliśmy przeboju Fasolek „Kolorowe kredki”, ucząc się przy okazji jego refrenu. Najwięcej frajdy sprawiła nam jednak segregacja kredek w pętlach według różnych cech, czyli rodzaju, wielkości, koloru, itp. Zwieńczeniem naszych zajęć była praca „Kolorowe kredki” wykonana kredkami nakładanymi na palec.

Magdalena Kozarowska