DZIEŃ GÓRNIKA W PRZEDSZKOLU

Dzień Górnika, czyli Barbórka, kojarzyć się może z czernią munduru galowego oraz bielą śniegu, który powinien 4 grudnia leżeć już na drogach i dachach. W tym roku czerń przeplatała się jednak z promieniami słońca, które zdawało się uśmiechać do maszerujących do przedszkola gości, Górników i oczekujących ich przedszkolaków.

Jako pierwsi Górników powitały starszaki z grup Pszczółek i Motylków, następnie nasi Goście odwiedzili dzieci z Żabek, Zajączków i Biedronek. Każda grupa miała przygotowany krótki program artystyczny, który obejmował piosenki, tańce i wiersze o tematyce związanej z świętowanym dniem oraz naszym regionem, czyli ze Śląskiem. Przedszkolaki dowiedziały się od Górników jak wygląda kopalnia i praca w niej, po co nam węgiel oraz że czapka górnika nazywa się czako. Oglądały też starą lampę karbidową i szpadę górniczą. Na koniec miłego spotkania dzieci częstowały się niespodzianką – cukierkami przyniesionymi przez Gości. Wszyscy pożegnali się z uśmiechami na twarzach, a chwilę później w salach rozpoczęło się stukanie i pukanie (na razie klockami) – to do pracy wzięli się przyszli górnicy.