DZIEŃ FIOLETOWY

W piątek, 25 września br.,  w naszym przedszkolu odbył się Dzień Fioletowy. Fioletowe przedszkolaki, fioletowe panie, fioletowe owoce i wrzosy. Jednym słowem: fioletowy zawrót głowy!

Każda z grup wzięła udział w mocno fioletowych zajęciach. Dzieci pracowały na owocach: śliwkach, winogronach, fioletowym awokado, kapuście, bakłażanie. Dotykały, wąchały, smakowały, ważyły, porównywały wielkość, kształt, wygląd pestek. Przyglądały się też przez lupy wrzosom. Pojawiły się zabawy fioletowymi balonami, chustą animacyjną, pyszne ciasto ze śliwkami oraz ciasto w kolorze fioletowym, „malowanie” gąbką, lepienie ptaków-dziwaków z wrzosowymi ogonami. Biedronki i Żabki odwiedziły też bibliotekę, w której zobaczyły bajkę „Wędrówki Skrzata Borówki”. Dzięki niej dowiedziały się, że wrzosy rosną na wrzosowisku, które jest również domem dla wielu zwierząt.

Fioletowy Dzień był bardzo intensywny i minął niezwykle szybko. Na pewno będziemy go długo wspominać.