DZIEŃ DINOZAURA W MOTYLKACH

26 LUTEGO w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Coś magicznego jest w tych prehistorycznych gadach, że miliony dzieci na całym świecie za nimi szaleją. Motylki również wcielały się w ten dzień w poszukiwaczy dinozaurów. Na początek podziwialiśmy różne książki i albumy o tych prehistorycznych zwierzętach. Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną. Następnie zabawiliśmy się w małych paleontologów: odkrywaliśmy ich szkielety zakopane w piasku, wykopywaliśmy szkielety z masy gipsowej, układaliśmy z makaronu szkielet dinozaura oraz dopasowywaliśmy odpowiednie jaja do dinozaurów za pomocą słomek. Na koniec szukaliśmy dinozaurowych jaj, które były ukryte w sali. Zabawy było co niemiara. Dzieci otrzymały medale za dzielną pracę paleontologów. To był wspaniały dzień z prehistorią!