DZIEŃ DINOZAURA W GRUPIE „ZAJĄCZKI”

W środę 26 lutego obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń – dinozaurów. W tym czasie dzieci ,,udały się” w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. Dzieci oglądały przyniesione z domu albumy, książki, maskotki oraz figurki gadów. W zabawach ruchowo – naśladowczych zamieniały się w dinozaury oraz chodziły po ich śladach. Odbyła się także gimnastyka  z udziałem dinozaurów. Bawiły się w paleontologów, szukając ukrytego w piasku szkieletu dinozaura. Karmiły dinozaura z użyciem klamerki oraz układały dinozaura z rolek po papierze toaletowym i odbijały ślady dinozaurów w piasku kinestetycznym. Dmuchały na sylwety dinozaura i przenosiły ją za pomocą słomki. Podczas zajęć nie zabrakło również eksperymentów – dzieci obserwowały „wybuch wulkanu”. Wykonały pracę plastyczną – oczywiście był to dinozaur. Na zakończenie każdy otrzymał nagrodę specjalną- „balonikowego, kolorowego dinozaura”.

Opracowała: Magdalena Kozarowska