DZIEŃ DENTYSTY

Zdrowy i piękny uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Jednak by taki był, trzeba o niego dbać już od pojawienia się pierwszego ząbka.

5 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dentysty. Podczas zajęć dzieci  dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących dbania o higienę jamy ustnej.  Przedszkolaki poznały mieszkańców Pastusiowej Krainy – Milky, Lilly i Billego oraz Szczotkusia, którzy pomagają Zębusiowi w walce z Robaczkiem Próchniaczkiem. Dodatkowo obejrzały film poświęcony pracy stomatologa oraz zdjęcia przedstawiające gabinet dentystyczny i narzędzia, które są używane do leczenia zębów. Podczas zabaw ruchowych wskazywały produkty, które szkodzą naszym ząbkom. Przedszkolaki ćwiczyły też prawidłowe szczotkowanie zębów, aby były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.   Następnie dzieci pięknie pomalowały obrazki  i naklejały zęby. „Zajączki” już wiedzą, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy w ciągu dnia (rano i wieczorem), a zamiast słodyczy warto zjeść owoc albo warzywo.

Zachęcamy również Rodziców do odwiedzenia strony internetowej programu Akademii Aquafresh, można tam znaleźć piosenki, zabawy, ciekawe filmy dla dzieci przybliżające im profilaktykę dbania o higienę jamy ustnej: www.Akademia- Aquafresh.pl

Opracowała: Magdalena Kozarowska