DZIEŃ CZERWONY

11 luty  w naszym przedszkolu był nie tylko dniem Walentynek ale i „Dniem Czerwonym”. W tym dniu dzieci miały za zadanie przyjść ubrane na czerwono, bądź posiadać w swoim ubraniu chociaż jakiś element w tym kolorze i tak też się stało – wszystkie przedszkolaki, panie wychowawczynie w tym dniu ubrane były na czerwono. W każdej grupie w tym dniu zajęcia i zabawy skupione były wokół „Walentynek”. Najpierw odczytaliśmy wiersz pt. „Walentynki”, a następnie dzieci zostały zapoznane ze zwyczajami walentynkowymi, historią i tradycjami obchodzenia dnia Św. Walentego. Rozmawialiśmy o miłości i uczuciach jej towarzyszących, o tym, jak można okazywać miłość bliskim osobom, nie tylko od święta. W tym dniu także przedszkolaki poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek wyłaniały kolor czerwony: odszukiwali w sali czerwonej zabawki, odgadywali zagadki o bohaterach bajek, bawili się na chuście animacyjnej z wykorzystaniem koloru czerwonego, uczestniczyli w zabawach ruchowych i tańcach z wykorzystaniem czerwonych balonów.  Nie obyło się także bez degustacji czerwonych owoców i warzyw przyniesionych przez dzieci z domu. Na zakończenie dzieci wykonały ozdobne czerwone serduszka, które zabrały do domu aby obdarować nimi rodziców jako osoby które najbardziej kochają.  Na tym jednak nie koniec, tego dnia wszystko było wyjątkowo czerwone. Obiad oczywiście też był w kolorze czerwonym – królowała zupa pomidorowa, a kompot był jak najbardziej… czerwony,  a na podwieczorek panie kucharki przygotowały pyszny czerwony kisiel. Niewątpliwie był to wyjątkowo wesoły, czerwony dzień.