DZIEŃ BAJKOWYCH POSTACI W MOTYLKACH

W grupie Motylków dzień 5 listopada był dniem wyjątkowym, ponieważ obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych. Wszystkie dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje.

Zajęcia rozpoczęły się od historii sprzętów do oglądania bajek. Przedszkolaki dowiedziały jak kiedyś oglądano bajki, jak wyglądał stary rzutnik do wyświetlania bajek, w jaki sposób działał oraz jak wyglądały klisze z bajkami do takiego rzutnika. Każdy uważnie przyglądał się kliszom oraz obrazkom, które na nich widniały, a następnie próbował odgadywać z jakich bajek pochodzą.

Przedszkolaki miały okazję, żeby zaprezentować swoje stroje, jak również opowiedzieć o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dzieci świetnie radziły sobie także z zagadkami dotyczącymi bajek, doskonale znały tytuły bajek i nie dały się absolutnie zmylić.

Na ten dzień zaplanowany był również Bal Kopciuszka, w którym uczestnicy musieli wykazać się spostrzegawczością i dobrym słuchem oraz wskazywać opisywane postacie Księcia i Kopciuszka.

Podczas balu jakiś chochlik napsocił w Krainie Bajek i kolejnym zadaniem dzieci było zamienić się w super bohaterów i wszystko w bajkach uporządkować. Wszyscy zdeklarowali swoją pomoc i wzięli się do pracy. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy i każda z nich musiała wykonać bajkowe zadanie. I grupa miała stworzyć miksturę odtruwającą dla Śnieżki z pomocą przepisu, ponieważ książę nie zdołał jej obudzić. II ekipa pomagała chorej babci urządzić przyjęcie dla Czerwonego Kapturka – nakryć do stołu i przygotować jedzenie. III drużyna miała naprawić domek Baby Jagi, bo uległ zniszczeniu. Ostatnia grupa z kolei przydała się staremu Rybakowi, by łowić złote rybki i je karmić.

Wszyscy, jak prawdziwi bohaterowie, spisali się na medal, a dzięki ich pomocy bajki wróciły do swojej normalności. Nasze spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który pozostał z prac nad domkiem Baby Jagi. Zajęcia odbyły się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy rodzicom za ogrom włożonej pracy i piękne przygotowane stroje oraz rekwizyty dla dzieci.