DOGOTERAPIA W PRZEDSZKOLU

„Dogoterapia jest to metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę, prowadzona przez wykwalifikowanego dogoterapeutę, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies. Dogoterapia wspomaga rozwój osobowości, edukuje i rehabilituje” – tak opisuje swoją wspaniałą pracę nasz gość z Centrum Dogoterapii                                    z Czechowic-Dziedzic.!

Dnia  27 września 2016 r. przedszkolaków odwiedził specjalny gość – pies Largo wraz ze swoim opiekunem. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się poprzez zabawę jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Nauczyły się pozycji obronnej „ŻÓŁW” na wypadek ataku ze strony groźnego, nieznanego psa. Piesek zaprezentował kilka sztuczek ; szczekanie na komendę, podskakiwanie, proszenie o karmę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami  i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.