Co ja mogę zrobić dla Ziemi?

„Cały świat jest w naszych rekach…” Od nas zależy jaki ten świat jest i jaki będzie za jakiś czas!

Spójrzcie na krajobrazy z różnych miejsc naszej Ziemi.

ZIEMIA JEST PIĘKNA, WSPANIAŁA!!! Prawda?

Niestety ta nasza piękna PLANETA, na której mieszkamy ma poważne KŁOPOTY 🙁

Są miejsca, które przypominają nam o tym każdego dnia.

A oto co wy, przedszkolaki możecie zrobić, aby Ziemia troszkę poczuła się lepiej.

Szanujcie Wasze zabawki, nie zniszczone, jeżeli Wam się znudzą oddajcie innym dzieciom, ale nie wyrzucajcie do kosza!
Dbajcie także o inne rzeczy, nie gubcie nakrętek z mazaków, nie rzucajcie kredkami, aby mogły Wam dłużej służyć. Pamiętajcie że kartka ma dwie strony, które można wykorzystać!
Nie marnujcie jedzenia, starajcie się zjadać jak najwięcej podczas posiłku, nie zjedzone przez Was danie najczęściej trafia do śmietnika.
Zbierajcie nakrętki, makulaturę, baterie, nie wyrzucajcie do kosza! Można je oddać w odpowiednie miejsce i ponownie wykorzystać.

Myślę, że każdego dnia będziecie pamiętać o tym, aby zrobić coś dobrego dla naszej Ziemi.

PAMIĘTAJMY, ŻE MAMY TYLKO JEDNĄ PLANETĘ, NA KTÓREJ MOŻEMY MIESZKAĆ!!!

A teraz trochę ruchu z piosenką 🙂

Na koniec ciekawa ecopraca dla chętnych 🙂

Garaż z rolek - zabawki z kartonu - Bystre Dziecko
Garaż dla chłopaków