BAJKA EDUKACYJNA „Z kulturą na Ty”

Dnia 2 października w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Skrzat z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. Z kulturą na Ty”. Aktorzy w humorystyczny sposób przybliżyli zasady dobrego zachowania w różnych sytuacjach. Szczególnie wszystkim podobał się Ptak – Cudak, lis, czarownica i Pan leśniczy, który pilnował porządku w lesie i udzielał dobrych wskazówek, jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach. Dzieci dowiedziały się kto pierwszy podaje rękę przy powitaniu, że nie wolno nikogo wyśmiewać, nie wolno zbyt głośno się zachowywać w pewnych miejscach i sytuacjach. Ciekawa dekoracja i kolorowe stroje sprawiły, że wszyscy się świetnie bawili i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.