AUDYCJA MUZYCZNA

25 listopada 2015 roku odbyła się audycja muzyczna pod tytułem „Z biegiem Wisły”.Tym razem muzycy zaprezentowali serię pieśni i piosenek ludowych typowych dla terenów, przez które przepływa królowa polskich rzek. Przedszkolaki mogły posłuchać m.in. „Trojaka”, „Płynie Wisła, płynie” „Hejnału mariackiego”, „Poloneza warszawskiego” T. Sygietyńskiego, kujawiaka „Czerwone jabłuszko” i innych. Wykonanie każdego utworu opatrzone było krótkim wstępem o treści geograficznej, historycznej lub dotyczącym kultury danego regionu. Ciekawe uzupełnienie informacji stanowił też pokaz charakterystycznych elementów strojów ludowych. Występy wokalne wykonawców uświetniła ich gra na skrzypcach i trąbce. Gdy wybrzmiewały pierwsze dźwięki utworów, dzieci były zapraszane przez prowadzących do tańca, kołysania się lub rytmicznego klaskania.

Dla dzieci naszego przedszkola była to wspaniała, pełna wrażeń zabawa.