AUDYCJA MUZYCZNA – INSTRUMENTY PERKUSYJNE

Dnia  20 października 2016 r. odbyła się kolejna audycja muzyczna prowadzona przez agencję artystyczną „Metrum  Forte”. Tym razem spotkanie poświęcone było instrumentom perkusyjnym  z różnych stron świata. Pan Tomek który nas odwiedził przywiózł ze sobą różne nieznane nam dotąd instrumenty, na których pięknie zagrał. Dzieci poznały różnorodne sprzęty muzyczne z Australii, Afryki, Brazylii oraz Kuby.

Oto nazwy niektórych egzotycznych instrumentów: flexaton, drewniany diabeł, czulinga, drumla, dzwonek krowy, bębenek – quika, afrykańska spódnica. Przedszkolaki poznały bardzo nietypowe instrumenty jak bęben oceaniczny czy rura deszczowa oraz miały możliwość usłyszenia dźwięków wydobywanych przez te instrumenty. Podczas spotkania nie tylko mogliśmy posłuchać gry na instrumentach, dowiedzieć się o ich budowie i pochodzeniu, ale także spróbować  sami zagrać. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu, muzykowania, tańca i ruchu do muzyki. Dzieci nauczyły się także piosenki o gamie pt.  ALFABET MUZYCZNY ze specjalnym układem graficznym. Piosenka dostępna jest na stronie internetowej www.edumuz.pl

ALFABET MUZYCZNY

Piosenka pochodzi z filmu „Dźwięki Muzyki”.

DO – jak śliczny domek z kart,
RE – jak rechot w stawie żab,
MI – jak migdał albo miś,
FA – jesteście fajni dziś,
SOL -jak solone paluszki,
LA – jak lala do poduszki,
SI – sikorek choćby sto

Dzięki muzyce dzieci rozwijają swoją wyobraźnie, a także mają okazje poznać prezentowane na żywo instrumenty. Dzieci były zachwycone nowymi dźwiękami, z zainteresowaniem oglądały instrumenty i to wydarzenie na pewno zostanie jeszcze długo w ich pamięci.

 

Wielkość czcionki
Kontrast