ANDRZEJKI W ZAJĄCZKACH

30 listopada to Dzień Świętego Andrzeja czyli tzw. Andrzejki. Ten wyjątkowy czas był okazją do zapoznania naszych dzieci z tradycjami andrzejkowymi. Przedszkolaki z najmłodszej grupy dowiedziały się jak kiedyś obchodzono Andrzejki, a jak dziś.

Dzieci uczestniczyły również zabawie andrzejkowej z talerzami, pod którymi leżały różne rekwizyty symbolizujące różne zawody. Każde dziecko wybierało talerz, a zarazem zawód jakim może się trudnić w przyszłości.

Okazało się, że w naszym gronie najliczniejsza grupa zawodów to lekarze i fryzjerzy. Przedszkolaki z radością i zaciekawieniem uczestniczyły w zabawie.

Spotkanie służyło również wzmacnianiu więzi emocjonalnej naszej grupy przedszkolnej poprzez integrującą, pełną niezwykłego klimatu imprezę.