ANDRZEJKI W MOTYLKACH I ŻABKACH

29 listopada w grupie Motylków zapanowała niezwykła atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. W tym dniu gościliśmy na zajęciach swoich kolegów i koleżanki z młodszej grupy Żabek. Na początku głos zabrały nasze Panie i opowiedziały wszystkim o tradycji wieczoru andrzejkowego. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie Andrzejki traktowane są z przymrużeniem oka jako forma wesołej zabawy, dostarczającej wiele pozytywnych przeżyć i emocji.

W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak lanie wosku przez klucz, ustawianie bucików, przekłuwanie serduszek z imionami, „Kim będę w przyszłości” zabawy z: wirującym spinerem oraz miseczkami. Wszystko przelatane było tańcami przy muzyce. Z pewnością takie zajęcia rozwinęły dziecięcą wyobraźnię oraz rozbudziły ciekawość i chęć poznawania różnorodnych ludowych tradycji.