AKADEMIA WYOBRAŹNI PLAY – DOH

W tym roku szkolnym bierzemy udział w programie Akademia Wyobraźni, zorganizowanym przez firmę Play-Doh. Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje. Nasze przedszkole otrzymało bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych oraz zestawy ciastoliny Play-Doh do realizacji warsztatów kreatywnych z dziećmi. Karty zadań, które dostaliśmy  w pakiecie materiałów opracowane są przez Artystę i metodyka wychowania przedszkolnego. To właśnie poprzez zabawę i nieskończoną ilość pomysłów na tworzenie nowych form z ciastoliny, dzieci uczą się kreatywnego i twórczego myślenia. Akademia Wyobraźni Play-Doh zaprasza do kontynuacji zabaw w domu i udziału w konkursach! Dzięki ciastolinie Play-Doh można wspólnie z dzieckiem kreatywnie spędzać czas w domu, lepić przeróżne formy, wyklejać, budować. Ciastolina Play-Doh poszerza wyobraźnię dziecka, a pomysłów na tworzenie nowych form jest nieskończona ilość. Na stronie http://www.akademia-playdoh.pl/ można znaleźć kącik Dla rodzica – i  w domu kontynuować przygodę z Play-Doh! Na stronie internetowej został też ogłoszony konkurs dla dzieci i rodziców. Zachęcamy do udziału wszystkie przedszkolaki i rodziców!

Opracowała: Małgorzata Korzus