AKADEMIA AQUAFRESH

16 października w naszym przedszkolu realizowaliśmy program „Akademia Aquafresh” czyli zajęcia poświęcone edukacji dzieci z zakresu dbania o higienę jamy ustnej. Jak co roku, bohaterowie Pastusiowej Krainy: Billy, Lilly, Milky, Zębuś, Szczotkuś i Barney nauczyli dzieci jak przeganiać Robaczka Próchniaczka, który bardzo nie lubi czystych zębów i powoduje najbardziej znaną wszystkim chorobę zębów – próchnicę. Od tej pory dzieci wiedzą, że należy myć zęby dwa razy dziennie: rano i wieczorem, aby nie dostał się do nich Robaczek Próchniaczek. Raz na 6 miesięcy odwiedzić dentystę, aby sprawdził, czy zęby nie chorują, a raz na trzy miesiące wymienić swoją szczoteczkę do zębów.

W piątek 16 października wszystkie przedszkolaki przyniosły szczoteczkę do zębów i kubeczek i razem ze Szczotkusiem umyły swoje ząbki. Wcześniej Szczotkuś dokładnie im wyjaśnił, jak należy prawidłowo myć zęby. Dzieci dowiedziały się również, co należy jeść, żeby zdrowe zęby mieć.

Codziennie Milky, Billy i Lilly mieli przygotowane dla dzieci ciekawe opowiadania, zabawy oraz kolorowanki, a Barney po każdych zajęciach sprawdzał wiedzę dzieci i wręczał odznaki. Na koniec każda grupa wykonała pracę plastyczną podsumowującą omawianą tematykę. Kolejne spotkanie z Pastusiami w przyszłym roku. 🙂