ZABAWNY HIPCIO U MOTYLKÓW

Dzień dobry Dzieci!!!

To ja Hipcio.

Dzisiaj spędzicie ze mną trochę czasu.

Aby mnie lepiej poznać posłuchajcie piosenki:

Kochane Dzieci! Hipopotamy to olbrzymie zwierzęta, jedne z największych zwierząt na świecie (większe są jedynie słonie i nosorożce). Żyją na kontynencie zwanym Afryką na obszarach z dużą ilością wody.

A czy wiecie, że mimo, iż hipopotamy przebywają w wodzie przez większą część życia, nie potrafią pływać. Ciekawe prawda? Chodzą lub stoją na powierzchniach pod wodą, aby utrzymać zimną i wilgotną skórę.

A co jedzą? Okazuje się, że głównie rośliny np. trawy.

Nasz Hipcio ma także swoją ulubioną literkę i chciałby Was z nią zapoznać.

Najpierw spróbujcie podzielić słowo Hipopotam.

HIPOPOTAM

Czy słyszycie na początku słowa głoskę H?

Świetnie!!!

To własnie literka H jest jego ulubienicą 🙂

Jak wygląda H możecie zobaczyć na poniższym obrazku.

To mała i wielka litera H, pisana w liniaturze i drukowana (taka jak w książce).

Czy ta literka może Wam się z czymś lub kimś kojarzyć, zastanówcie się.

A teraz zobaczycie Kochani jak piszemy poznaną literę – małą i wielką w liniaturze.

A teraz Wy spróbujcie poćwiczyć pisanie litery H i h. Do tego posłużą Wam zadania w Kartach Pracy nr 3 na str. 69. Powodzenia!!!

Nasz Hipcio bardzo lubi jeść roślinki, dlatego przygotowałyśmy dla niego specjalny jego przysmak listki z sylabami z głoską H. Zerknijcie na listeczki i przeczytajcie sylaby na nich zapisane, zanim Hipcio zabierze się do jedzenia, a jest bardzo głodny 🙂

Świetna robota!!! Hipcio pewnie z apetytem spałaszuje taką przekąskę. Mniam, mniam…

A teraz wykonajcie zadania wspomagające naukę czytania w Kartach Pracy nr 3 na str. 68 i 70. Poproście rodziców o pomoc.

Hipcio zaprasza Was teraz na zwiedzanie do dżungli. Najpierw powędrujcie do Afryki oraz wykonajcie wszystkie ruchy tak jak na filmie 🙂

SZCZĘŚLIWEJ PODRÓŻY!!!

Po długiej podróży Hipcio zaprasza Was na poznanie swoich przyjaciół z dżungli. Wędrujcie i ćwiczcie razem z nim 🙂

BRAWO DLA WYTRWAŁYCH!!!

Opracowanie: Dominika Machnik i Martyna Guzik.