WIELKI POLAK

Drogie Dzieci!!!

Dzisiaj na zajęciach chciałybyśmy przedstawić Wam pewną osobę, ale żeby się dowiedzieć o kim będzie mowa rozwiążcie zadanie. Z poniższych obrazków wydzielcie pierwsze głoski i złóżcie je w całość. POWODZENIA!!!

Czy już odgadliście?

Zgadza się to JAN PAWEŁ II.

Kochane dzieci kim jest Jan Paweł II?

Na pewno na to pytanie odpowiedzieliby Wasi Rodzice.

Jan Paweł II – jest papieżem czyli przewodnikiem Kościoła Katolickiego. Chociaż zmarł 15 lat temu, jest on znany na całym świecie. Urodził się 18 maja 1920r. i właśnie dzisiaj obchodzimy 100-letnią rocznicę jego urodzin.

Kochani, a teraz kilka informacji na jego temat:

Jan Paweł II urodził się z Wadowicach na południu Polski. Tak naprawdę nazywał się Karol Wojtyła, ale imię Jan Paweł II przybrał, kiedy został wybrany na papieża czyli 16 października 1978r.

Papież kochał nasz kraj, a szczególnie umiłował polskie góry.

Szczególną więź łączyła go z młodymi (dziećmi i młodzieżą).

Jan Paweł II jako papież odbył wiele pielgrzymek. Był na prawie wszystkich kontynentach, odwiedzając w 104 kraje świata.

Często też podróżował też do swojego rodzinnego kraju – Polski.

Był wielkim, ale zarazem skromnym człowiekiem, który umiłował Boga i wszystkich ludzi. Jest on wspominamy na świecie jako wielka postać, a w Kościele katolickim jest zaliczany do grona Świętych.

Posłuchajcie piosenki o tym WIELKIM POLAKU:

Papież Jan Paweł II bardzo interesował się językiem polskim, dlatego też lubił czytać książki.

Dlatego też proponujemy Wam dzisiaj zadania z literkami i czytaniem 😊

Otwórzcie Karty Pracy nr 4 na str. 12-13, 14-15.

Jesteście niesamowici!!! Myślimy, że Jan Paweł II byłby z Was dumny, tak jak my 😊 😊 😊