MOTYLKI W MLECZNEJ KRAINIE

Witajcie Dzieci!!!

Dzisiaj zabieramy Was do mlecznej krainy 😊

Specjalnym gościem naszych zajęć będzie krówka Becia.

W mlecznej krainie króluje krówka Becia – na powitanie zaprasza Was do obejrzenia krótkiego filmiku o krowach i mleku 😊

Pięknie! Wiecie już, że krówki dają nam mleko.

Z mleka powstają także różne produkty, takie jak jogurt, kefir, maślanka i śmietanka – nazywamy je nabiałem.

A wiecie, że wasz ulubiony smakołyk – lody też pochodzą z mleka 🙂

Ale jak to się dzieje, że mamy mleko w domach? Zerknijcie na poniższe rysunki i poproście rodziców, aby Wam przeczytali teksty zamieszczone pod obrazkiem 😊

Krówka Becia – zachęca Was do wykonania pierwszego zadania – odgadnijcie zagadki:

– Ten biały napój daje ci zdrowie. Nie możesz zgadnąć kotek ci powie.

– Choć dziurek w nim sporo, łatać ich nie trzeba. Zjem go z apetytem razem z kromką chleba.

– Choć się zielonej trawy naje, to białe mleko daje.

– Cztery kopytka, rogi i bródka… Już wiesz, kto wyjadł kapustę z ogródka.

Świetnie Wam poszło! Brawo 😊

Zaglądnijcie teraz do Kart Pracy nr 4 na str.70 i je uzupełnijcie.

Znajdziecie tam krótki wierszyk. Krówka zachęca, abyście teraz popracowali Waszymi główkami i nauczyli się go na pamięć.

A dla chętnych 😊 Wasze Panie zachęcają, abyście się go nauczyli i pięknie wyrecytowali w ramach Konkursu „Złotouści”, który został niedawno zamieszczony na naszej stronie. Możecie też wybrać inny wierszyk (według uznania). Nagranie prosimy wysyłać do p. Dominiki na maila: misia.machnik@gmail.com (do niedzieli – 24.05.).

Kochani w mlecznej krainie czas się poruszać😊

Będziecie się musieli wykazać się zręcznością, sprytem i szybkością.

Możecie w domu bądź na dworze stworzyć slalom np. z kubków. Pierwsze wasze zadanie będzie polegało na jak najszybszym przebiegnięciu slalomu niosąc na tacce mleko np. w plastykowym kubeczku (starając się, by Wam się nie rozlało). Drugim zadaniem jest przebiegnięcie tej samej drogi, ale niosąc mleko w łyżce. Komu uda się nie rozlać, ten zostaje zwycięzcą – „Królem mlecznej krainy”. POWODZENIA!!! 😊 😊 😊

A teraz odpocznijcie trochę i wysłuchajcie piosenki – Krówka przedstawi Wam w niej swojego małego przyjaciela, który lubi mleczko 😊

Poznaliście Kotka Mikiego, który jest przyjacielem naszej Beci.

Tym razem Miki przywozi Wam zadanie. Wydrukujcie poniższą kartę i poprawcie szlaczki po śladzie.

A teraz otworzycie Karty pracy nr 4 na str. 71 i spróbujcie sami bądź z pomocą rodziców przeczytać historyjkę o Olku i jego zwierzątkach.

Udało się? To super !!!

A to zadanie dla chętnych 🙂

Tym razem krówka z mlecznej krainy zaprasza Was do wykonania eksperymentu z mlekiem – KOLORY W MLEKU.

Kliknijcie w link, a dowiecie się jak go wykonać 😊 Pamiętajcie, aby eksperymentować z pomocą dorosłych.

Fantastyczne, prawda?

Krówka Becia jest z Was niesłychanie zadowolona. Zobaczcie sami😊