Mój czas wolny

Kochane Dzieci!

Uwaga, uwaga… pierwszym naszym dzisiejszym zadaniem będzie zagadka! 🙂

Popatrzcie na poniższe obrazki, co przedstawiają?

Następnie zastanówcie się jakie są pierwsze głoski w tych słowach? na przykład: Cukierek – C.

Zapiszczcie pierwsze głoski po kolei wielkimi literami na karteczce – w taki oto sposób dowiecie się o czym dzisiaj chwilkę sobie porozmawiamy 🙂

Komu się udało?

Tak dzieciaki, brawo! to CZAS WOLNY 🙂 🙂 🙂

Jeżeli macie ochotę chwilkę się poruszać, zapraszamy Was do kilku ćwiczeń ze swoim pluszakiem.

Przypomnijmy sobie dni tygodnia w odpowiedniej kolejności:

Skoro kolejność dni tygodnia została już utrwalona śmiało możemy odpowiedzieć sobie na pytania:

• w które dni tygodnia spędzasz wolny czas w taki sam sposób?
  • w które dni tygodnia swój wolny czas spędzasz inaczej niż w pozostałe dni?
  • jak najbardziej lubisz spędzać swój wolny czas?
  • co zaproponowałbyś najlepszemu koledze i koleżance jako formę spędzania wolnego czasu?

Jeżeli macie ochotę możecie narysować swój tygodniowy plan spędzania wolnego czasu 🙂

Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiej bajeczki edukacyjnej:

Postarajcie się odpowiedzieć na pytania:

• O czym była bajka?
  • A zauważyliście jak strasznie wyglądały postacie w bajce? Dlaczego?
  • Wy pewnie też lubicie grać na komputerze?
  • A lubicie spotykać się z kolegami i koleżankami? Bawić się z nimi? Jeździć na rowerze lub grać w piłkę? Chodzić na plac zabaw?
  • Co jest ważniejsze? Gry na komputerze czy zabawy z kolegami?

Przenieśmy się do naszych Kart Pracy 4 na stronę 10 i 11 oraz 5. Dla chętnych dzieci: Karty Pracy 3 na stronie 93 oraz:

Następnie otwórzcie Karty Pracy 4 na stronie 3 i zastanówcie się przez chwilkę co to są MULTIMEDIA? Spoglądając na obrazki w książce na pewno już wiecie!

Multimedia to połączenie różnych form przekazywania informacji, za pomocą: tekstu, dźwięku, obrazu, filmu. Służą do przekazywania informacji między ludźmi. Urządzeniami multimedialnymi są na przykład: tablet, komputer, telefon komórkowy.

Opracowanie: Martyna Guzik i Dominika Machnik