KOSMICZNE SPOTKANIE Z UFOLUDKAMI

Witamy Was drogie Dzieci!!!

Zapoznajcie się z przyjaznymi ufoludkami z kosmosu.

Pomachajcie im na przywitanie 😊

Z dalekiej galaktyki specjalnie dla Motylków zostały przysłane dwa listy.

Czy chcecie się z nimi zapoznać? Kliknijcie dalej…

To Ufoludki przysłały Wam listy. Poproście rodziców o ich odczytanie.

Witajcie drogie dzieciaki! Jesteśmy Ufoludkami. Pewnego dnia postanowiliśmy wyruszyć poza granice naszej galaktyki. Wędrowaliśmy po kosmosie. Mijaliśmy mnóstwo planet w kosmosie, ale Wasza planeta wydała nam się najbardziej kolorowa. Dlatego postanowiliśmy Was odwiedzić. Chcielibyśmy się z Wami zapoznać. Czy chcecie zostać naszymi przyjaciółmi?

Pozdrawiamy Was ufoludkowo.

UFOLUDKI Z KOSMOSU 😊

Na początku Ufoludki podczas swojej wędrówki nagrały dla Was film. Zerknijcie.

Przeczytajcie sami – skąd oni przybywają?

KOSMOS

Super Wam poszło!!!

A teraz poproście rodziców o odczytanie kolejnego listu Ufoludków:

Kochane Dzieci!!!

Tym razem opowiemy Wam o krainie, z której przybywamy. Kosmos, bo tak ona się zwie, to wszystkie gwiazdy, Słońce, planety, galaktyki i wszystko, co jest pomiędzy nimi. Znajdują się tam miliardy galaktyk, a w każdej z nich – miliardy gwiazd. Wasza planeta Ziemia należy do galaktyki, która nazywa się Mleczna Droga. Ziemia jest okrągła i krąży wokół Słońca razem z innymi planetami. Ponieważ Wasza planeta cały czas krąży wokół własnej osi, czyli obraca się, przez jakiś czas światło słoneczne do Was dociera, i wtedy macie dzień, a przez jakiś czas nie dociera (bo oświetla w tym czasie drugą stronę Ziemi) i wówczas nastaje noc. A gdy macie noc to panuje ciemność, dopóki nie wyjdzie zza chmur Księżyc – naturalny satelita Ziemi. 

Pozdrowienia z kosmosu ślą Ufoludki.

Przypomnijcie sobie Kochane Dzieci jakie planety w kosmosie mijali po drodze nasi przyjaciele.

To Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Wszystkie te planety wędrują po specjalnych orbitach wokół największej gwiazdy – jaką jest Słońce. Słonce i wędrujące wokół niej planety nazywamy Układem Słonecznym😊

Planety się różnią od siebie. Aby dowiedzieć się czym różnią się od siebie planety posłuchajcie piosenki o Układzie Słonecznym.

A teraz wykonajcie zadanie w Kartach Pracy nr 3, str. 50-51.

Kochani!!! Macie ochotę wyruszyć w kosmos? 😊 A jak myślicie czym polecicie w niebo?

Oczywiście, że rakietą albo statkiem kosmicznym. Gotowi?

Usiądźcie w siadzie skrzyżnym ręce do boku. Odliczajcie: 3, 2, 1, 0 i start. Na sygnał start wyprostujcie ręce do góry i trzymajcie je przez krótką chwilkę wyprostowane ze złączonymi palcami rąk (imitując rakietę), następnie opuście je, aby chwilę odpocząć. Powtórzcie zabawę.

Ufoludki przygotowały także dla Was pracę 😊

Wytnijcie poniższe figury i z tych elementów stwórzcie dwie własne rakiety – jedną dla Was, a drugą dla waszych kosmicznych przyjaciół. Przyklejcie całość na kartkę i pięknie pokolorujcie 😊

Następnie wykonajcie ćwiczenia w Kartach Pracy nr 3, str. 54-55.

Po wykonaniu wszystkich zadań zasłużyliście na ufoludkową przyjaźń 🙂

 

Opracowanie: Dominika Machnik i Martyna Guzik.

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast