Igrzyska Olimpijskie

Kochane Dzieci!

Dziś dowiemy się co oznacza ten symbol:

Czy ktoś z Was już to wie? 🙂

Tak dzieciaki, to symbol Igrzysk Olimpijskich. Dziś troszkę więcej dowiemy się na ich temat.

Na początek proponujemy troszkę się poruszać. Postarajcie się powtarzać ruchy małpek 🙂

Uwaga, uwaga 🙂

Teraz troszeczkę wiedzy na temat Igrzysk Olimpijskich, słuchajcie uważnie.

Igrzyska Olimpijskie to ogromna impreza sportowa. Sportowcy aż przez 4 lata przygotowują się do jednego startu. Długimi godzinami ćwiczą i trenują, by właśnie na tych zawodach zająć jak najlepsze miejsce. Sportowcy biorą udziały w wielu różnych konkursach, jednak Igrzyska Olimpijskie są dla wielu najważniejsze. Pięć splecionych ze sobą kolorowych kół (czyli flaga igrzysk) symbolizują kontynenty(które już poznaliśmy: Afryka, Ameryka, Azja, Europa, Australia). Są splecione ze sobą na znak przyjaźni i braterstwa tych wszystkich kontynentów. Flaga jest wywieszana na samym początku Igrzysk i wisi na maszcie aż do momentu ich zakończenia.

Dyscypliny letnie na Igrzyskach Olimpijskich:

• Badminton

• Wioślarstwo

• Zapasy

• Żeglarstwo

Ależ dużo informacji! Mamy nadzieję, że uda Wam się zapamiętać z tych dzisiejszych zajęć coś ciekawego 🙂

Teraz zapraszamy Was do naszych Kart Pracy 4 na stronę: 51, 56 i 57.

Oczywiście na koniec nie może zabraknąć piosenki: „Olimpiada w Jarzynowie”. Zapraszamy Was do śpiewania lub kto woli do tańca 🙂 🙂 🙂

Powodzenia sportowcy!

Opracowanie: Martyna Guzik i Dominika Machnik.