DZIEŃ KROPKI

15 września grupa Motylki obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności czyli TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zauważał. Było wiele zabaw, gier oraz innych aktywności. W tym niezwykłym dniu kolorowe kropki miała nawet sowa, którą kolorowaliśmy. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Przedszkolacy szukali ich nawet w ogrodzie przedszkolnym. Był to naprawdę radosny i ciekawy dzień.