Dzień Drzewa

Kochane Dzieci!

Kolejny tydzień za nami, ciężko pracowaliście przez wszystkie dni. Jesteśmy z Was dumne 🙂 🙂 🙂 Dziękujemy Wam za zdjęcia pięknych prac 🙂

Dzisiaj porozmawiamy sobie o….?

Drzewach! 🙂

24 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Jak myślicie dzieci, dlaczego drzewa są takie ważne, że mają nawet swoje święto?

Drzewa są nam niezbędne do życia! produkują tlen, którym oddychamy. Drzewa dają pożywienie zarówno nam, jak i zwierzętom, dla których są także schronieniem/domem. Drzewa są także składnikiem lekarstw. Ponadto pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla, czyli oczyszczają powietrze oraz uczestniczą w obiegu wody w przyrodzie 🙂

Spójrzcie – poniżej znajduje się „Cykl życia drzewa”, czyli cała droga od malutkiego ziarenka do wielkiego, zielonego drzewa.

Na podstawie poniższych obrazków zastanówcie się gdzie znajduje się: korzeń, pień, konar, korona drzewa. Które z nich są pod ziemią, a które nad? 🙂

Wykonajcie teraz zadanie w Kartach Pracy 3 na stronie: 58.

Zapraszamy Was teraz na spacer po lesie 🙂 Posłuchajcie ruchowego opowiadania: W Dzień Drzewa udajemy się tam, gdzie drzew jest bardzo dużo czyli do … lasu. Powoli spacerujemy obserwując różne gatunki drzew. Na chwilkę możemy usiąść na trawie i wziąć głęboki wdech nosem i wypuścić powietrze ustami – czujecie jakie tutaj jest wspaniałe powietrze? To jeszcze raz – wciągamy powietrze nosem i wypuszczamy ustami. O, spójrzcie jak w koranach drzew skaczą wiewiórki – poskaczmy razem z nimi! Z nogi na nogę, teraz obunóż, a teraz daleko do przodu – hop. Przed nami jest polana, chodźmy na nią to będziemy mogli trochę pobiegać. Biegając pamiętajcie, żeby głęboko oddychać. Czas już wracać do domu – leśną, wąską ścieżką wracamy stawiając stopę za stopą.

A teraz… zabawa przy muzyce? Jasne! 🙂 🙂 🙂 będzie utrudnienie… piosenka w języku angielskim! Dacie radę? 🙂 Piosenka szybko wpada w ucho! Możecie się poruszać, a kto potrafi może spróbować zaśpiewać 🙂 If I Were A Tree, czyli… Gdybym ja był drzewem.

Zamieńmy się na chwilkę w drzewa 🙂

Wykonajcie teraz zadania w Kartach Pracy 3 na stronie: 64. Następnie zapraszamy Was na stronę 90. Dla chętnych dzieci karty pracy:

Powodzenia Motylki!

Opracowanie: Martyna Guzik i Dominika Machnik