WIOSENNE ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

Kochane dzieci!!!

Świetnie sobie radzicie z ćwiczeniami. BRAWO!!!

Wiosna już na dobre rozgościła się u nas, więc proponuję Wam wiosenne ćwiczenia logopedyczne.

Najpierw wykonajcie ćwiczenia oddechowe:

zapraszam wszystkie dzieci na „Spacer po trawce” – wyjdźcie Kochani z domów na przydomowe podwórko, zabierzcie kocyki i wykonujcie polecenia:

• Rozglądnijcie się dokoła, poszukajcie kwiatów – wciągajcie powietrze nosem, chwilkę zatrzymajcie i wypuszczajcie nosem.
  • OOOO! Piękne kwiaty znalezione to teraz czas je powąchać – wciągając nosem i wypuszczając ustami powietrze 😊
  • A teraz dmuchajcie na płatki kwiatów i dmuchawce – Pamiętajcie wdech noskiem i długi wydech ustami.
  • Następnie naśladujcie małą pszczółkę, która usiadła na kwiatku – bzyczcie na jednym wydechu – „bzzzzzzz” – wdech noskiem i na wydechu naśladujcie dźwięk pszczółki (tak długo, ile starczy Wam powierza).
  • Po chwili połóżcie się na kocyku i wyobraźcie sobie, że kwiatki poszły spać – zamknijcie również oczy, spokojnie oddychajcie, relaksujcie się.

ZRELAKSOWANI?

Myślę, że taki odpoczynek na pewno dobrze Wam zrobi, a przy okazji usprawni wasze oddychanie 😊

A teraz pszczółka zaprasza do pracy – ćwiczeń waszych buziek 😊

Kliknijcie w poniższy załącznik 🙂

Ciekawa jestem czy wszystkie dzieci pomyślały życzenia:)

Zapraszam Was również do Logopedycznej gry w kółko i krzyżyk. Zamieszczone są poniżej pięć plansz z grami:

• ćwiczące prawidłową wymowę głoski [r] w połączeniu z [tr]

Kółko-i-krzyżyk-tr-nagłos-i-śródgłos

• Ćwiczące prawidłową wymowę głoski [s]

Kółko-i-krzyżyk-s-nagłos-wygłos-i-śródgłos

• Ćwiczące prawidłową wymowę głoski [z]

Kółko-i-krzyżyk-z-nagłos-i-śródgłos-1

• Ćwiczące prawidłową wymowę głoski [sz]

Kółko-i-krzyżyk-sz-nagłos-wygłos-i-śródgłos

• Ćwiczące prawidłową wymowę głoski [ż]

Kółko-i-krzyżyk-ż_rz-nagłos-i-śródgłos

Każdy z Was musi wybrać sobie planszę z tą głoską, którą aktualnie ćwiczy 😊

Do rozegrania partii gry w kółko i krzyżyk wystarczą plansza z wydrukowanymi [lub własnoręcznie narysowanymi] obrazkami oraz 10 plastikowych nakrętek z narysowanymi symbolami o i x – po 5 każdego rodzaju.

Zasady gry:

Gracze wybierają lub losują żetony z o lub x, a następnie naprzemiennie oznaczają wybrane pola swoim znaczkiem. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza położy 3 żetony w linii prostej: poziomo, pionowo lub po skosie.

Kochani podczas grania głośno i starannie nazywajcie obrazki, na których kładziecie swoje żetony.

POWODZENIA W ĆWICZENIACH I ROZGRYWKACH 😊