ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

Kochane dzieci!

Spróbujcie wykonać poniższe ćwiczenia!

Najpierw pobawcie się trochę głosem: zachęcam do wykonania ćwiczeń fonacyjnych, które mają za zadanie wykształcenie prawidłowego nastawienia głosowego (czyli są to ćwiczenia głosowe).

Ćwiczenie 1.

Naśladujcie odgłosy różnych ludzi:

  • Święty Mikołaj- głośne „hohohoho”
  • kobieta- o średnim natężeniu „hahahaha”
  • staruszka- cichutko  „hehehehe”
  • dziewczynki- piskliwy „hihihihi”
  • chłopcy- hałaśliwy „hahahaha”

Następnie rozgrzejcie Wasze buźki – proponuję wiosenną grę. Potrzebujecie do tego kostkę, pionki. Wydrukujcie planszę i zagrajcie z rodzicami bądź rodzeństwem, wykonując gimnastykę buzi za każdym razem, gdy staniecie na danym „ptaszkowym” polu 🙂

Ćwiczenia 2.

Gimnastyka buzi i języka z ptaszkami:

 

A teraz wykonajcie ćwiczenia podniebienia miękkiego, które wzmacniają mięśnie gardła, a przy okazji przy tym ćwiczeniu usprawnicie trochę Wasze paluszki. Do ćwiczenia są Wam potrzebne: nożyczki i słomka bądź rurka, dwie kartki papieru.

Ćwiczenia 3.

Najpierw wydrukujcie sobie obie karty pracy (jajo i kropeczki). Na jednej jest duże jajko, a na drugiej kropeczki, które należy wyciąć.

Następnie weźcie w usta rurkę i wciągajcie przez nią powietrze. Musicie tak wciągnąć powietrze, aby do rurki przyssały się wycięte kolorowe kropeczki. Potem przenoście je po kolei, właśnie za pomocą rurki, na obrazek jaja i w ten sposób ułożycie na nim wszystkie wycięte kółeczka. Stworzycie kolorową pisankę 🙂

TRZYMAM ZA WAS KCIUKI!!!

POWODZENIA!!!

Wielkość czcionki
Kontrast