WYJAZD BIEDRONEK DO MUZEUM ZAMKOWEGO W PSZCZYNIE

9 marca grupa Biedronek wybrała się do Muzeum Zamkowego w Pszczynie w ramach międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w Muzeum”.

Aby wziąć udział w konkursie należy poznać zbiory określonego muzeum, a następnie wykonać pracę plastyczną, związaną tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów. Dziecko dokonuje wyboru, co w muzeum wywarło na nim największe wrażenie i przedstawia to w swojej pracy plastycznej.

Najpierw wszyscy wspólnie zwiedziliśmy Muzeum Zamkowe, a potem podzieliliśmy się na dwie grupy: chłopcy poszli wykonać swoje szkice do Zbrojowni, natomiast dziewczynki na salony. 🙂

Dzieci oglądały wszystko z zachwytem. Była to dla nich wyjątkowa lekcja historii.

Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do wzięcia udziału w konkursie. W celu wykonania prac można zgłosić się do wychowawców grupy po zdjęcia, które podpowiedzą, o który eksponat chodziło dzieciom w ich szkicach.