WIELKANOCNE ZABAWY

Witajcie kochane Biedroneczki!

Dziś zaczniemy od zabaw ruchowych.

” Pisanki”

Zabawa w parze. Dziecko udaje jajko- „zamyka się” tworząc kulkę, a rodzic próbuje ostrożnie je otworzyć ( może je np. łaskotać). Po otwarciu następuje zamiana ról.

„Taniec na jajkach”

Zabawa taneczna. Dziecko i rodzic tańczą przy dowolnej muzyce na dużych jajkach wyciętych z gazety, uważając aby nie zejść na podłogę. Możecie wykorzystać piosenkę :

Jeśli się jeszcze nie zmęczyliście to proponuję i takie zabawy:

„W koszyku wielkanocnym”

Rodzic rzuca piłkę do dziecka, wymieniając przy tym nazwy różnych produktów spożywczych. Jeśli dany produkt jest w koszyku, dziecko łapie piłkę i odrzuca do rodzica, jeśli produktu tam nie ma, to dziecko nie łapie piłki.

„Jajko na łyżce”

Dziecko trzyma w rękach dużą łyżkę, na niej ugotowane na twardo jajko. Jego zadaniem jest przejść określony odcinek drogi w taki sposób, aby nie zrzucić jajka z łyżki.

„Zgadnij, co mam na myśli”

Wybierz jeden przedmiot z otoczenia, następnie opisz jego wygląd i funkcje tak, żeby dziecko mogło odgadnąć, o co chodzi, np. „Jest niewielki, zielony, stoi na półce, można do niego nalać wodę” (wazonik). Stopień trudności (wybór przedmiotu i jego opis) możesz zmieniać w zależności od możliwości dziecka. Zabawa rozwija dziecięcą wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia.

A teraz pora na pracę plastyczną

Baranki z masy solnej

Przepis na masę solną : https://www.haart.pl/2018/03/przepis-na-mase-solna/

Materiały:

• masa solna
  • ziarenka pieprzu

Wykonanie:

Dzieci z masy solnej wykrawają płaski prostokąt dowolnej wielkości oraz owalny kształt na główkę. Doklejają z małych wałeczków nogi, uszy, ogonek. Z cienkich wałeczków zwijamy „ślimaki”, które przyklejone jeden przy drugim tworzą futerko i grzywkę. Na koniec z ziaren pieprzu robimy oczka.

Inną metodą zrobienia „futerka” jest wyciskanie masy przez praskę do czosnku. Odcinamy wówczas krótkie kawałki.

Szablon:

Wielkanocna kurka