SPOTKANIE W GRUPIE BIEDRONEK

W tym roku szkolnym organizujemy ciekawe spotkania z Rodzicami w ramach realizacji projektu naszego przedszkola – Rodzic w Przedszkolu.

Celem spotkań będzie poznanie różnorodnych zawodów, pasji, zainteresowań Rodziców, bądź bliskich osób dziecka – dzieci uczęszczających do naszego przedszkola.

Spotkanie w grupie Biedronek.

Naszym Pierwszym Gościem była babcia Zosi- Pani Zofia.

Pani Zosia opowiadała dzieciom o owadach pożytecznych i szkodnikach. Dzieci obserwowały przez duże lupy jak wyglądają małe owady. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą. Była również burza mózgów: w jaki sposób gąsieniczka dostała się do środka jabłka?

Pani Zosia przyniosła narzędzia  potrzebne do pracy przy pszczołach. Dzieci oglądały i wąchały plastry pszczele, mierzyły kapelusz z siatką, dowiedziały się do czego służy podkurzacz.

Wizyta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Pani Zofii Ziebura bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przybliżenie specyfiki zawodu.

opracowała: Małgorzata Korzus