„RODZICE W PRZEDSZKOLU” W GRUPIE BIEDRONEK

W marcu w naszej grupie gościliśmy mamę Filipa, Panią Magdalenę Kiedos, zajmującą się m.in. ceramiką. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z materiałem plastycznym jakim jest glina. Dowiedziały się, skąd pochodzi glina i co z niej można wykonać.

Następnie wszyscy zabrali się do pracy pod czujnym okiem Pani Magdy.

Efekty pracy dzieci można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Pani Magda –zabrała ulepione i wysuszone kwiaty do wypalenia w specjalnym piecu. Kolejnym etapem było szkliwienie maków, czyli malowanie różnymi, specjalnymi  farbami, które miały jeden kolor – szary, a rzeczywiście każdy słoiczek zawierał inny kolor: czerwony, miodowy, turkusowy, brązowy, no i znów wypalanie. Wszyscy byli ciekawi jak będą wyglądać gotowe prace.

P.S. Opis i zdjęcia dodane są dopiero teraz, ponieważ maki i wisiorki z gliny były upominkiem dla Mam z okazji ich święta.

opracowała: Małgorzata Korzus