DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu 6 listopada 2017 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten czas był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i życiu. Tego dnia na przedszkolaków przebranych za ulubione postacie bajkowe czekało wiele atrakcji. Na początku dzieci wspólnie odgadywały piosenki z bajek, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach  ruchowych przy muzyce i w różnego typu konkursach. Odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie charakterystycznych rekwizytów i obrazków nie stanowiło dla przedszkolaków problemu. Dzieci bawiły się doskonale, szczególnie podczas zabawy zręcznościowej doskonalącej refleks „Zatrute jabłko”, która wzbudziła wiele emocji. Oglądaliśmy także bajkę na starym rzutniku. Razem z grupą „Zajączki” wspólnie tańczyliśmy do znanych piosenek bajkowych. Na zakończenie czekał na nas słodki poczęstunek- babeczki upieczone przez mamę Stasia. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci i zaangażowanie.