DZIEŃ MUZYKI

Dzień 25 października upłynął w naszym przedszkolu na wspólnym muzykowaniu. Obchodziliśmy w tym dniu Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola instrumenty aby wspólnie muzykować podczas zajęć.
W tym dniu naszą grupę odwiedził także wujek Stasia Pan Szymon, który uprzyjemnił nam czas wspaniałym śpiewem i grą na gitarze. Mieliśmy także możliwość poznania kilku nieznanych nam dotąd instrumentów jak np. melodykę czyli małe organki z rurką „zasilane” wydychanym powietrzem. Najbardziej podobał nam się cajon czyli drewniana skrzynka na której gra się siedząc okrakiem na jej górnej części i uderzając dłońmi w przednią ścianę. Bawiliśmy się bum bum rurkami, na których zagraliśmy piosenkę „Wlazł kotek na plotek”. Na końcu przedszkolaki zagrały i zaśpiewały wspólnie z naszym gościem  hit ostatnich miesięcy piosenkę Descapito.

Dziękujemy Panu Szymonowi za kontakt z żywą muzyką i zapoznanie dzieci z instrumentami 🙂